Płyty niezapalne STOP FIRE

Niezapalne płyty meblowe STOP FIRE to produkty wiórowe i MDF o specjalnej konstrukcji i właściwościach. Zastosowanie tego typu materiału regulują przepisy prawa budowlanego. 

Niezapalne płyty meblowe - tak, jak STOP FIRE Swiss Krono (wcześniej: Kronopol) - są konieczne we wszystkich drogach ewakuacyjnych w budynkach użyteczności publicznej. Obowiązek ich stosowania dotyczy również pomieszczeń w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych do jednoczesnego przebywania ponad 50 osób.
Płyty meblowe Swiss Krono STOP FIRE spełniają najwyższe europejskie kryteria i wymagania związane z bezpieczeństwem pożarowym. Technologia niezapalnych płyt potwierdzona została m.in. ceryfikatem jednego z niemieckich instytutów.
Potencjalna palność płyty meblowej oceniana jest tzw. Euroklasą, czyli klasyfikacją ogniową w zakresie reakcji na płomień. Badania wykazały bardzo dobre właściwości płyt niepalnych STOP FIRE. 


Euroklasa  Charakterystyka zachowania się wyrobu w warunkach pożaru
A1NiepalneCałkowicie niepalne wyroby najwyższej klasy, nie powodują rozgorzenia ognia
A2NiepalneNiepalne wyroby najwyższej klasy, nie powodują rozgorzenia ognia
BNiezapalneBardzo ograniczony udział w pożarze, wyroby nie powodują rozgorzenia ognia
CTrudno zapalneOgraniczony, lecz zauważalny udział w pożarze
DŁatwo zapalneIstotny udział w pożarze
EŁatwo zapalneBardzo duży udział w pożarze – zagrożenie pożarowe
FŁatwo zapalneProdukty nie badane lub negatywne wyniki wszystkich badań ogniowych

Również pod względem ilości i szybkości wytwarzania dymu, meblowe płyty niezapalne STOP FIRE charakteryzują się doskonałymi właściwościami technicznymi. Potwierdziły to wyniki badań produktu Swiss Krono.   

Euroklasa Określenie ilości i szybkości wytwarzania dymu
s1Prawie bez dymu
s2Średnia ilość i gęstość dymu
s3Bardzo dużo gęstego dymu

 

 

 

 

 

Płyta przeciwpożarowa STOP FIRE produkowana przez Swiss Krono zaliczyła doskonałe wyniki badań pod względem intensywności wytwarzania płonących kropli i cząstek. Pod tym względem płyty niepalne oferowane przez Abler mają najlepszy wskaźnik z możliwych.    

EuroklasaIntensywność wytwarzania płonących kropli i cząstek
d0 Brak płonących kropli
d1Niewiele płonących kropli(podobne do iskier z płonącego drewna)
d2Bardzo wiele kapiących kropel i cząstek

 

 

 

 

 

STOP FIRE - jako płyta meblowa o wysokiej odporności na ogień - wpisuje się doskonale w wymogi stosowania materiałów w obiektach użyteczności publicznej (m.in. szkoły, przedszkola, hale sportowe, centra handlowe, szpitale). Abler prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową płyt niezapalnych.


Płyty meblowe w Ablerze dostępne są w sieci 8 sklepów i hurtowni, które obejmują:

  • Toruń (ul. Grudziądzka 177A)
  • Bydgoszcz (ul. Łęczycka 8)
  • Inowrocław (ul. Budowlana 3)
  • Brodnica (ul. Gajdy 4)
  • Kalisz (ul. Złota 34/38)
  • Płock (ul. Kostrogaj 5)
  • Słupsk (ul. Poznańska 10)
  • Gdynia (ul. Wendy 7/9).

Sprzedaż płyt meblowych – zarówno całych arkuszy jak i formatek po przycięciu – możliwa jest również w ramach sprzedaży z dostawą. Szczegółowych informacji udziela dział handlowy salonu Abler:

  • 509 358 761
  • sklep@abler.pl

Materiały do pobrania:

* Płyty niezapalne STOP FIRE [MATERIAŁY INFORMACYJNE] *

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]