Jazda Próbna Kuchni - najczęściej zadawane pytania

Abler, we współpracy z firmą Blum, od lat specjalizuje się w projektowaniu kuchni w ramach usługi Jazda Próbna Kuchni. Istotny nacisk w trakcie planowania układu mebli w kuchni kładziemy na ergonomię. Kilka tysięcy zadowolonych klientów, którzy przygotowują posiłki w kuchniach opartych o projekt JPK, bez pokonywania niepotrzebnych odległości, sięgają z łatwością po produkty i akcesoria, które zawsze mają w zasięgu ręki.

Dbamy również o to, by osoby starsze dobrze czuły się w miejscu, gdzie na co dzień przygotowują posiłki. Mając świadomość ograniczeń podeszłego wieku, uwzględniamy je w planowaniu kuchni.

Po wielu spotkaniach z klientami, postanowiliśmy przybliżyć najczęściej pojawiające się pytania klientów i przedstawić na nie odpowiedzi. Nasi klienci są bardzo dociekliwi i dogłębnie zainteresowani różnymi aspektami związanymi z projektowaniem kuchni. Przez czas funkcjonowania Jazdy Próbnej Kuchni pojawiło się mnóstwo pytań. Nie możemy zamieścić ich wszystkich; poniżej przedstawiamy - najczęściej zadawane.

Jazda Próbna Kuchni FAQ
 • Jak umówić się na Jazdę Próbną Kuchni?
  Najprościej, klikając w przycisk w poniżej.
 • Czy usługa dostępna jest wyłącznie w salonie?
  Oprócz usługi dostępnej w salonie Abler, mamy w ofercie również usługę Jazda Próbna Kuchni online - wygodne planowanie kuchni, w miękkim fotelu, bez wychodzenia z domu.
   
 • Czy usługa jest płatna?
  Usługa jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca.
   
 • Czy jest również możliwość doboru koloru blatów i frontów do swojej kuchni?
  Tak, mamy w naszym salonie showroom z wystawkami frontów i blatów różnych producentów.
   
 • Czy robicie wyceny ustawionej kuchni?
  Podczas Jazdy Próbnej Kuchni nie wyceniamy mebli. Klienta zainteresowanego zakupem zabudowy kuchni kierujemy do jednej z firm, zajmujących się projektowaniem kuchni. Przedstawiciel firmy przedstawi wycenę na bazie projektu JPK i wybranych podczas spotkania materiałów.
   
 • Czy trzeba posiadać projekt kuchni zanim się zapiszę na Jazdę Próbną Kuchni?
  Do ustawienia mebli wystarczą wymiary pomieszczenia oraz umiejscowienie przyłączy. Posiadanie projektu kuchni nie jest wymagane.
   
 • Czy wykonujecie wizualizację?
  Usługa JPK polega między innymi na wykonaniu rzutów technicznych oraz doborze materiałów. Wizualizacja na bazie projektu Jazdy Próbnej Kuchni może być przygotowana przez jedną z agencji projektowych, z którymi współpracujemy.
   
 • Czy mogę przyjść z własnym projektem?
  Tak, ustawimy meble według projektu. Bardzo duży nacisk przywiązujemy do przyzwyczajeń użytkowników kuchni. To oni przede wszystkim mają czuć się w niej dobrze. 
   
 • Ile czasu trwa Jazda Próbna Kuchni?
  Każdemu klientowi poświęcamy ok. 2-3 godzin. To jest odpowiedni przedział czasowy, aby przygotować projekt kuchni, z optymalnym ustawieniem poszczególnych modułów mebli.
   
 • Co otrzymam po spotkaniu w studiu projektowym Abler?
  Po spotkaniu przekazujemy zdjęcia z ustawienia kuchni, rzut kuchni w pdf oraz listę wybranych produktów.
   
 • Czy na spotkanie JPK można przyjść z osobą towarzyszącą?
  Tak, można przyjść z osobą towarzyszącą. Zachęcamy do przyjścia na spotkanie z projektantem lub stolarzem. Przekażemy im wiedzę, po wykorzystaniu której, kuchnia będzie wykonana zgodnie z najlepszymi praktykami.
   
 • Kiedy zapisać się na Jazdę Próbną Kuchni ?
  Im wcześniej tym lepiej. Często odwiedzają nas klienci na etapie wyboru projektu domu, mieszkania, w celu sprawdzenia czy potencjalna kuchnia będzie wystarczająco komfortowym miejscem zarówno do gotowania jak i przechowywania. 
   

Zachęcamy Państwa do obejrzenia projektów kuchni, które powstały w oparciu o aranżacje przestrzeni podczas Jazdy Próbnej Kuchni. Projektowaliśmy kuchnie w mieszkaniach, gdzie byliśmy ograniczeni dostępną przestrzenią, w domach, gdzie wręcz przeciwnie - miejsca było aż nadto. Kuchnie otwarte, przestrzenie, których centralnym elementem jest tzw. wyspa, służąca często jako miejsce do spożywania posiłków lub też kuchnie z półwyspem, który wizualnie domyka przestrzeń kuchni i pełni podobną funkcję, jak wspomniana wyspa.

 

Jeśli mają Państwo więcej pytań dotyczących tego jak się przygotować przed spotkaniem, piszemy na ten temat w osobnym artykule. Odpowiednie przygotowanie zoptymalizuje cały proces i przyspieszy wykonanie aranżacji wnętrza.

 

Warto już teraz pomyśleć o tym, jakie ograniczenia korzystania z kuchni, mogą nas spotkać w podeszłym wieku. Aby je Państwu przybliżyć, organizujemy spotkania pod nazwą - Age Explorer. W ich trakcie będziecie Państwo mogli doświadczyć "przeniesienia się w czasie" i sprawdzić, jak trudno jest funkcjonować w kuchni na starość. Projektując kuchnię sprawimy, że poruszanie się w niej będzie łatwiejsze, bez zbędnego wysiłku.