Historia Ablera

Historia Ablera
historia Ablera
1997
Abler powstał w 1997 r. Co skłoniło właścicieli - Piotra Nowackiego i Michała Przepierskiego - do założenia firmy? - Niezadowolenie! - wspomina po latach M. Przepierski. P. Nowacki, prowadząc działalność handlową miał problemy ze znalezieniem... podestów do ekspozycji towarów. W Toruniu i okolicy nie było ani materiałów, ani stolarzy gotowych je wykonać. W efekcie powstał Adler, a później - Abler. Od początku związany z marką Kronopol - producentem materiałów meblarskich.
2000
historia Ablera
W pierwszym etapie działalności Abler w Toruniu przez lata kojarzony był z budynkiem przy ul. Mazowieckiej 63/65. Tam mieściła się siedziba spółki oraz salon sprzedaży.
2001
Bardzo szybko Abler zaczął otwierać swoje nowe oddziały terenowe. Początkowo rozwój objął przede wszystkim region Kujaw i Pomorza. Nowe hurtownie Abler uruchomiono w Bydgoszczy, Brodnicy i Inowrocławiu. W kolejnym etapie podobnie rozwinęła się sieć sprzedaży w Kaliszu, Gdyni oraz Słupsku i Płocku.
2002
Abler Kalisz
Wzrosło również znaczenie sprzedaży detalicznej. Hurtownie utrzymały swój profil handlowy, ale - jak w przypadku Kalisza - zaczęły oferować podłogi i drzwi klientom końcowym.
2010
Sala sprzedaży w roku 2016
Abler stopniowo poszerzał swój asortyment stając się lokalnym pierwszym wyborem nie tylko wśród producentów mebli.
2014
Abler Inowrocław
Powstaje nowy oddział Ablera w Inowrocławiu - pierwszy wybudowany w pełni od podstaw i wg indywidualnego projektu uwzględniającego coraz większe potrzeby firmy.
2017
Dynamika wzrostu sprzedaży w sieci Abler przekłada się na krajowe rankingi. Spółka zostaje uwzględniona wśród 1000 największych firm w Polsce wg zestawienia przygotowanego przez dziennik "Rzeczpospolita". Wraz z tym idą kolejne plany inwestycyjne.
2018
Budowa Ablera w Toruniu
Rusza budowa nowej siedziby spółki, a zarazem największego oddziału sieci Abler. Powstaje w toruńskiej dzielnicy JAR - później otrzymuje adres Grudziądzka 177A.
2020
Abler Toruń
Nowy Abler w Toruniu zostaje otwarty. Towarzyszy temu m.in. impreza 25-lecia SWISS KRONO.

Abler działa na rynku wnętrz od 1997 r. i należy do największych polskich firm działających w branży wnętrz. Sieć hurtowni i sklepów zlokalizowanych w centralnej i północnej Polsce regularnie obsługuje zamówienia tysięcy zakładów stolarskich oraz podmiotów prowadzących sprzedaż podłóg, drzwi oraz materiałów meblarskich. Szybki rozwój firmy to efekt pracy niespełna 250-osobowego zespołu, który złożony jest z doświadczonych menedżerów, aktywnych pracowników działów sprzedaży oraz specjalistów technicznych. 

Obecnie Abler to sieć ośmiu sklepów i hurtowni, które zlokalizowane są w następujących miastach:

 • Toruń
 • Bydgoszcz
 • Inowrocław
 • Brodnica
 • Gdynia
 • Płock
 • Kalisz
 • Słupsk.

Jako hurtownia, Abler ściśle związany jest z wieloma podmiotami, które od lat korzystają z zasobów firmy w ramach Grupy Abler.

Abler Sp. z o.o. znalazła się w ostatnich latach m.in. w zestawieniu 1000 największych firm w Polsce pod względem przychodu - analizie opracowanej przez dziennik "Rzeczpospolita". Dynamiczny rozwój firmy odnotował "Puls Biznesu" przyznając jej tytuł "Gazeli Biznesu". W 2022 r. spółka została również wyróżniona nagrodą "Diamenty Forbes'a"

Abler Toruń

 

Ranking TOP 10 wyposażenia wnętrz

 

Autoryzowany przedstawiciel

Od ćwierćwiecza Abler reprezentuje największe marki z branży wnętrz, meblarstwa i budownictwa. Firma stawia na lojalność i wieloletnią współpracę - cechy kluczowe dla dużych partnerów handlowych. Od początku swojej działalności Abler zapewnia produkty SWISS KRONO - jednego z najważniejszych producentów materiałów drewnopochodnych na świecie. Firma, wcześniej znana jako Kronopol jest producentem m.in. podłóg laminowanych, płyt meblowych i blatów kuchennych. Abler Sp. z o.o. to obecnie również autoryzowany dystrybutor austriackiej marki Blum - jednego z najbardziej znanych producentów okuć meblowych na świecie. Produkty SWISS KRONO i Blum - zapewniane przez Abler - to obecnie podstawowy asortyment zakładów stolarskich i budowlanych. 

Abler reprezentuje również innych wiodących producentów z różnych sektorów produktowych. To m.in.:

 • Kaindl, ter Hurne, Krono Original (podłogi laminowane)
 • ter Hurne, Chapel Parkett, Barlinek, Dąbex, Bennett&Jones (podłogi drewniane)
 • Pol-Skone, Invado, DRE, Porta (drzwi)
 • Nomet, Gamet (okucia meblowe)
 • Wiech, Aquafront (płyty meblowe)
 • Schillsner, Polkemic (obrzeża meblowe)
 • Laguna (systemy szaf i drzwi przesuwnych)
 • Festool, Makita (narzędzia).

Zachęcamy do kontaktu inne podmioty, które chcą skorzystać z potencjału handlowego sieci sprzedaży Abler. 

 

stolarnia abler

Nowoczesne stolarnie

Abler to firma handlowa zapewniająca sprzedaż materiałów do wnętrz w sieci sklepów i hurtowni. Ważną rolę dla rozwoju przedsiębiorstwa odgrywa jednak również działalność usługowa. Abler sp. z o.o.. dzięki konsekwentnym inwestycjom w park maszynowy rozbudował sieć własnych stolarni, które zapewniają wszechstronne prace w zakresie przygotowania materiałów do potrzeb klientów. Realizowane w ten sposób cięcia płyt meblowych oraz blatów odbywają się w nowoczesnych zakładach, które korzystają z nowoczesnych urządzeń. To m.in. piły panelowe Schelling, okleiniarki HOMAG Brandt Ambition 1440 i pilarki formatowe REMA Fx3.

Ważną rolę w założeniach rozwojowych firmy odgrywa internet. Dotyczy to również procesu zamówień usług cięć. Można je składać zarówno tradycyjnie - podczas wizyty w hurtowni Abler - jak i wykorzystując internet oraz specjalną platformę e-Rozkrój

Profesjonalny zespół

Abler to zespół ok. 250 osób. Tworzy go doświadczona grupa menedżerów, doskonale odnajdujący się w branży wnętrz przedstawiciele handlowi, wyszkoleni specjaliści sprzedaży oraz wyspecjalizowani stolarze oraz zawodowi kierowcy. Zdecydowana większość pracowników związana jest ze spółką przez wiele lat. Osoby najstarsze stażem pracują w Ablerze od ponad dwóch dekad

Firma zapewnia atrakcyjne wynagrodzenia, stabilność zatrudnienia oraz kursy zawodowe i szkolenia. Zobacz szczegółowe i aktualne oferty pracy w Ablerze.  

Abler Sp. z o.o. to również firma zaangażowana w projekty związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Spółka od lat wspiera m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - efektem były m.in. wylicytowane Złote Karty WOŚP oraz roczne przemianowanie słynnego Wahadła Faucoult w Młynie Wiedzy w Toruniu na nazwę "Abler". Firma sponsoruje też lokalne imprezy sportowe, kulturalne i widowiskowe. Nie brak wśród aktywności CSR sytuacji nietypowych - taką są regularne dostarczenie psich bud z OSB dla schroniska Marcina "Różala" Różalskiego w Płocku. Dzięki swoim zasobom wspiera również okazjonalne akcje pomocy charytatywnej wyposażając placówki oświatowe w materiały wyposażenia wnętrz.