Historia Ablera

Abler to firma o ponad 20-letniej tradycji i ujmowana obecnie m.in. wśród największych w kraju pod względem dynamiki rozwoju. Powstała w 1997 r. w Toruniu. Początkowo pierwsza hurtownia Abler była niewielkim punktem sprzedaży zapewniającym asortyment dla stolarzy. Zapotrzebowanie na kolejne grupy produktowe oraz wysoka jakość produktów sprawiły, że w ciągu kilku lat Abler otworzył kolejne przedstawicielstwa w województwie kujawsko-pomorskim. Stopniowo rosła zarówno oferta towarowa jak i zakres usług firmy. Dziś Abler to jedna z największych firm Polski w branży wnętrz - osiem prężnych oddziałów obejmujących wspomniany Toruń oraz Bydgoszcz, Inowrocław, Brodnicę, Kalisz, Płock, Słupsk i Gdynię. Zapewnia sprzedaż wysyłkową produktów w całym kraju. 


abler toruń mazowiecka stary budynek

Przez ponad 20 lat siedzibą spółki Abler był charakterystyczny budynek w Toruniu przy ul. Mazowieckiej. Zmieniło się to w 2018 r., kiedy miejski oddział oraz zarząd firmy zostały przeniesione do nowego centrum w atrakcyjnej dzielnicy JAR. 


Abler specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości produktów do wykonywania mebli oraz wykańczania wnętrz. Asortyment obejmuje pełne zestawienie nowoczesnych materiałów. To m.in. panele podłogowe oraz podłogi drewniane, drzwi, blaty kuchenne, płyty meblowe i budowlane oraz okucia meblowe.
Szybki rozwój sieci sprzedaży Abler sprawił, że po 20 latach od powstania spółki, firma należy do czołowych polskich dystrybutorów materiałów do meblarstwa oraz wnętrz. Znalazła się m.in. w zestawieniu 1000 największych firm w Polsce pod względem przychodu - zestawienie to opublikował dziennik "Rzeczpospolita".

Obecnie Abler prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową poprzez sieć ośmiu przedstawicielstw. Zajmuje się również dystrybucją towarów w całym kraju poprzez ogólnopolski dział handlowy oraz własne usługi transportowe.


Autoryzowany przedstawiciel

abler toruń grudziądzka nowy salon sprzedaży sklep i hurtownia

Nowy sklep i hurtownia Abler w Toruniu - a zarazem siedziba spółki, która ma swoje przedstawicielstwa w innych siedmiu miastach Polski - znajduje się od jesieni 2018 r. przy ul. Grudziądzkiej 177A

abler toruń


Abler ściśle współpracuje z renomowaną firmą Swiss Krono (wcześniej: Kronopol) - jednym z największych producentów wyrobów drewnopochodnych. Jako autoryzowany przedstawiciel Swiss Krono, Abler oferuje w pełne zestawienie asortymentu obejmujące setki dekorów paneli podłogowych, blatów kuchennych czy płyt meblowych. W ofercie są również płyty budowlane oraz materiały wykończeniowe - np. listwy przypodłogowe. 


Ścisła współpraca ze Swiss Krono sprawia, że naszym Klientom oferujemy zarówno towar najwyższej jakości jak i pełne wsparcie logistyczne i doradcze. Wszystko to - w atrakcyjnych cenach. 
Bardzo duże zaplecze magazynowe sprawia, że jako autoryzowany przedstawiciel Swiss Krono w Polsce, asortyment tego producenta jest na stanie. Hale Ablera są przystosowane do przechowywania dużej ilości płyt, blatów czy paneli - dzięki temu ok. 90 proc. dziennej sprzedaży wykonywana jest jeszcze tego samego dnia. Tak szybka realizacja zamówień wyróżna Abler na polskim rynku podłóg oraz płyt meblowych.


Najlepsze marki na rynku

Abler jest również autoryzowany dystrybutorem Blum na Polskę. Ten znany w zachodniej Europie producent okuć do zabudowy kuchni oferuje zaawansowane systemy doskonalenia ruchu. Jako autoryzowany dystrybutor Blum oferujemy zarówno pełne zestawienie materiałów Blum jak i wyjątkowo niskie ceny. Wszystkie okucia tego producenta objęte są dożywotnią gwarancją. 
Nasza spółka jest również dystrybutorem innych wiodących marek na rynku wyposażenia wnętrz. To m.in.:

 

  • panele podłogowe - Swiss Krono, Kaindl, ter Hurne, Krono Original
  • podłogi drewniane - Barlinek, Dąbex, Chapel Parkett, Bennett&Jones
  • drzwi - Pol-Skone, Invado, DRE, Porta
  • okucia meblowe - Gamet, Nomet
  • fronty meblowe - Wiech, Restol
  • systemy szaf przesuwnych - Laguna
  • obrzeża meblowe - Schillsner, Polkemic

Nowoczesne stolarnie - cięcie płyt i blatów

usługi dla stolarzy toruń

Abler zapewnia wszechstronne usługi związane z przygotowaniem materiałów do potrzeb Klienta. Przycięcia płyt meblowych oraz blatów odbywają się w naszych stolarniach wyposażonych m.in. w piły panelowe Schelling, okleiniarki HOMAG Brandt Ambition 1440 i pilarki formatowe REMA Fx3. Usługi cięć i okleinowania możliwe są zarówno przy składaniu zamówień w przedstawicielstwach Abler jak i poprzez internet - przy wykorzystaniu serwisu eRozrys.


Doświadczony i profesjonalny zespół

Abler to ponad 200 osób, na które składa się zespół menedżerów i administracja, specjaliści ds. sprzedaży oraz specjaliści techniczni - stolarze czy wyspecjalizowani kierowcy. Pracowników cechuje wieloletnie doświadczenie, które zapewnia, że usługi realizowane przez Abler stoją na wysokim poziomie. 
Firma regularnie angażuje się w projekty związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Spółka wspiera m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz lokalne imprezy sportowe, kulturalne i widowiskowe.


 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]