Płyty OSB

Płyty OSB to wysokiej jakości materiały budowlane SWISS KRONO. Abler zapewnia sprzedaż płyt OSB detalicznie i hurtowo. OSB dostępne są w oddziałach sieci w Toruniu, Bydgoszczy, Brodnicy, Inowrocławiu, Słupsku, Płocku, Kaliszu i Gdyni. Wysokie stany magazynowe sprawiają, że płyty OSB dostępne są w Ablerze "od ręki". 

Sprzedaż OSB obejmuje wszystkie ich typy i wymiary. Płyty Oriented Strand Board SWISS KRONO to płyty wiórowe tworzone ze sprasowanych w wysokiej temperaturze wiórów drzewnych. Pod wpływem ciśnienia i po zespoleniu żywicą, płyty OSB stają się trwałym, wytrzymałym materiałem budowlanym.

Wykorzystanie płyt OSB

Płyty OSB to dziś jeden z podstawowych materiałów dla budownictwa. Tego typu płyty budowlane to materiały o ukierunkowanych płaskich wiórach. Płyty OSB składają się z prostokątnych wiórów, które na skutek ciśnienia oraz odpowiednich temperatur - a także spojenia żywicą syntetyczną - stanowią trwały i wytrzymały element do budowy. OSB 3 - płyty produkowane przez SWISS KRONO - to pierwszy taki asortyment na rynku tworzony z myślą konkretnie właśnie o budownictwie.

OSB 3 - dzięki wyjątkowej odporności na wilgoć oraz bardzo małą nasiąkliwość - doskonale sprawdza się m.in. jako materiał przy tworzenia budynków w technologii szkieletowej. Charakteryzuje się wszelkimi parametrami technicznymi dającymi pewność sztywności oraz wytrzymałości powstałej konstrukcji. W efekcie płyty OSB 3 doskonale sprawdzają się w wyjątkowo szerokim zakresie prac. Dzięki nim można tworzyć m.in.:

  • ściany - zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne
  • podłogi i stropy
  • poszycia połaci dachowych
  • fragmenty schodów, podestów lub wybiegów
  • tymczasowe ogrodzenia
  • skrzynie transportowe, palety, regały oraz konstrukcje stoisk wystawowych
  • półki meblowe, lady sklepowe i blaty

Płyty OSB 3 SWISS KRONO to aż 90 proc. starannie wyselekcjonowanego drewna. Produkowane są z dokładnie wybieranych pni drzew; po odpowiedniej obróbce osiągane są oczekiwane kształty i wymiary płyt OSB. W efekcie, dzięki nowoczesnej technologii produkcji, płyty osiągają parametry, które porównywać można do sklejki. Uwagę zwraca jednak różnica w cenie.