Konfigurator korpusów Blum
Konfigurator korpusów Blum

Konfigurator korpusów to narzędzie niezwykle przydatne projektantom wnętrz i stolarzom w ich codziennej pracy. Dzięki przemyślanym funkcjonalnościom aplikacji projektowanie i wykonanie zabudowy kuchennej jest zautomatyzowane i pozwala przyspieszyć poszczególne etapy projektowe. Stolarze i montażyści docenią precyzyjnie przycięte formatki i dokładnie określone miejsca na otwory, a także odpowiedni ich rozstaw, dzięki danym zapisanym w projekcie.

 

Indywidualne wartości domyślne

Skrócenie czasu wykonania projektu jest istotną zaletą. Możliwość ustawienia najczęściej wykorzystywanych parametrów jako domyślne znacznie przyspiesza proces wykonania zabudowy. Użytkownik w każdej chwili może zmienić te wartości i dopasować do aktualnych potrzeb. Przykładowo domyślnie aplikacja pracuje w trybie widoku obrazu 3D. Istnieje możliwość zmiany do płaszczyzny 2D i z każdym kolejnym uruchomieniem aplikacji rozpoczynanie pracy w tym trybie.

 

Jednoczęściowy lub dzielony front 

Fronty są nieodzownym elementem szafek. Konfigurator pozwala w łatwy sposób nanieść na korpus fronty jednoczęściowe i dzielone z wykorzystaniem różnych materiałów, takich jak płyta drewniana, szeroka lub wąska ramka aluminiowa, a także szkło czy lustro. Konfigurator korpusów automatycznie oblicza także wagę frontu oraz pomaga we właściwym wymiarowaniu mebli.

 

Wypełnienie korpusu

Korpus to jedno. Wyposażony w półki i szuflady staje się pełnowartościową szafką. Przegrody poziome i pionowe, czy półki łatwo umieścisz wewnątrz korpusu metodą przeciągnij i upuść. Jesteś stolarzem? Docenisz możliwość precyzyjnego określenia gdzie dokładnie mają być umieszczone otwory i w jaki sposób rozstawione.

 

Okucia są niezbędne

Do umieszczenia w korpusie chociażby szuflad niezbędne są prowadnice. Wszystkie wysokiej jakości okucia Blum zostały podzielone na kategorie, dzięki temu łatwo je odnaleźć w aplikacji i zastosować w projekcie. Konfigurator w przypadku umieszczenia w nim szuflad dopasowuje je odpowiednio, wykrywając już na poziomie projektu ewentualne kolizje. Na koniec projektu w łatwy sposób okucia zamówić można w Ablerze, online, bez wychodzenia z warsztatu pracy.

 

Wynik planowania

Konfigurator to przede wszystkim skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie projektu. Może być on zapisany w formacie CAD i zaimportowany do programu, w którym projektant będzie w dalszej kolejności opracowywał projekt. Format pliku BXF zaś pozwala na eksport listy rozkroju mebli do MINIPRESS, dzięki czemu czas obróbki płyt meblowych jest znacznie skrócony. Format BXF jest kompatybilny z coraz większą liczbą programów naszych partnerów i pozwala bez problemu przenieść dane na maszyny do nawiercania i osadzania okuć, wyposażone w EASYSTICK.

 

Najważniejsze zalety konfiguratora korpusów

  1. bezpłatne wsparcia online przy konstruowaniu korpusów 3D - bez instalacji i ręcznych aktualizacji

  2. planowanie i zapisywanie korpusów wraz ze sprawdzonymi pod względem kolizji okuciami

  3. w pełni cyfrowe projektowanie i oszczędność cennego czasu

  4. możliwość przeniesienia projektów do oprogramowania CAD i kontynuacji planowania

  5. projektowanie za pomocą kilku kliknięć list artykułów, rozkrojów i rysunków technicznych, plików CAD/CAM i BXF*- cyfrowo lub analogowo do wydruku

  6. przenoszenie wyników planowania dzięki formatowi BXF* na MINIPRESS z EASYSTICK od Blum.

 

Bezpłatne szkolenia 

W Ablerze organizujemy bezpłatne szkolenia z konfiguratora korpusów dla stolarzy i projektantów wnętrz. W trakcie spotkań uczestnicy mogą poznać najważniejsze funkcjonalności aplikacji, opracowując przykładowe projekty. Nauka poprzez ćwiczenia jest najlepszą formą poznania i utrwalenia wiedzy nt. możliwości konfiguratora. Bezpośrednie spotkanie z projektantką pozwala również na rozwianie ewentualnych wątpliwości co do funkcjonalności aplikacji.

Skontaktuj się z jedną z naszych projektantek i zapisz się na szkolenie.

Marlena Malok, tel. 601 658 445
Agnieszka Nawacka, tel. 601 308 851

e-mail: jazdaprobnakuchni@abler.pl

 

To może Cię zainteresować

  1. Podnośniki AVENTOS
  2. Szuflady, prowadnice, technologie ruchu
  3. Wiertła, wkręty, śruby - znajdź potrzebne elementy.

 

Wypróbuj konfigurator korpusów 

Już teraz możesz poznać funkcjonalności aplikacji. Kliknij w przycisk poniżej.

13.04.2022

Pozostałe

platforma B2B

Nowość dla firm - platforma handlowa Abler

Platforma handlowa B2B to nowe rozwiązanie sieci Abler - prowadząc firmę, przez internet zakupisz wszystkie produkty online, w trybie 24/h. To także szereg korzyści użytkowych dla przedsiębiorców - m.in. obejmujących wykorzystanie bazy danych produktowych. 
24.05.2024
Jak zamontować panele podłogowe?

Jak właściwie zamontować panele podłogowe?

Wysokiej jakości panele podłogowe i właściwy ich montaż to zadowolenie klienta na długi czas. Często drobne wady podłoża, na której mają być położone panele podłogowe, mają wpływ na późniejszą eksploatację podłogi.
28.06.2022
Panele ścienne BE.YOND ecoWall Swiss Krono

Ekologiczne panele ścienne BE.YOND ecoWALL od Swiss Krono

BE.YOND ecoWALL - różnorodne style paneli ściennych Swiss Krono światowy producent wysokiej jakości paneli podłogowych, tym razem zaprezentował panele, które pokrywają ściany i są istotnym elementem wystroju wnętrza.
06.06.2022