Nowości w ofercie Festool na wiosnę 2021 r.

Wydajne źródło zasilania SYS-Power Station, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa Quadrive TPV/ TDC 18/4, zagłębiarka akumulatorowa TSC 55K i zagłębiarka TS 55 F – to część z nowości, jakie wiosną 2021 do oferty handlowej sieci Abler wprowadza marka Festool.Nowości produktowe będą w większości dostępne od kwietnia 2021 r. Festool zwraca uwagę na możliwości, jakie mają wprowadzane na rynek urządzenia. Czym cechują się poszczególne nowości Festool?

SYS-PowerStation

sys powerstation festool

Innowacja w formacie Systainera. Umożliwia stałe zasilanie wszystkich narzędzi sieciowych bez utraty mocy – jak w przypadku używania normalnego gniazdka 230V. Festool opisuje SYS PowerStation: „Pracuj kiedy chcesz, gdzie chcesz, z dowolną maszyną.  SYS-PowerStation zapewnia zasilanie, gdy jesteś poza warsztatem. Kompaktowy i mobilny, o pojemności 1500 Wh. Dzięki temu jesteś całkowicie niezależny od tradycyjnych źródeł energii, takich jak gniazdko, generator czy rozdzielnica budowlana.  SYS-PowerStation zapewnia stałą moc 3680 W, a przez krótszy czas do 11 000 W, wystarczającą do wszystkich narzędzi zasilanych z sieci - nawet odkurzaczy, dużych pilarek i młotowiertarek. Zasilanie odbywa się bez utraty mocy, jak w przypadku normalnego gniazdka 230 V. Nieprzyjemne niespodzianki lub przerwy w pracy należą już do przeszłości: od teraz każdą pracę na placu budowy można dobrze zaplanować. Koniec z szukaniem zasilania. Koniec z uciążliwym przeciąganiem kabla, przepełnionymi rozdzielnicami i wyłączającymi się bezpiecznikami. Oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy”.

SYS-PowerStation dostarcza prąd w miejscach, gdzie go brakuje. Jako bardzo wydajny magazyn energii zapewnia niezależność od klasycznych źródeł energii, takich jak gniazdko, generator lub rozdzielnica budowlana i daje możliwość lepszego planowania dnia pracy. Koniec z szukaniem źródła prądu, uciążliwym przeciąganiem kabli, przepełnionymi rozdzielnicami budowlanymi czy problemami z bezpiecznikami. SYS-PowerStation zapewnia stałą moc 3680 W, a przez krótszy czas do 11 000 W zasila wszystkie narzędzia sieciowe, nawet odkurzacze, duże pilarki i młotowiertarki, bez strat mocy. Kompaktowe i mobilne, magazynuje 1500 Wh energii, co przy większości zastosowań wystarcza na cały dzień pracy. Działa jak normalne gniazdko 230 V.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa QUADRIVE TPC/TDC 18/4

wiertarko wkrętarka quadrive festool

Festool charakteryzuje ją jako „prawdziwą moc, cztery biegi i szeroki system wyposażenia systemowego CENTROTEC”. Liczne nasadki w połączeniu z perfekcyjnie dobranym wyposażeniem sprawiają, że TPC/ TDC jest najbardziej wszechstronną wiertarko--wkrętarką, niezrównaną w swojej klasie. Inteligentne złącze FastFix umożliwia szybką, beznarzędziową wymianę nasadek do elastycznego wiercenia, wkręcania, wiercenia pod kątem i wkręcania pod kątem. Ogranicznik głębokości i nasadka mimośrodowa dodatkowo umożliwiają wkręcanie z ograniczeniem głębokości w pobliżu krawędzi.

TPC/TDC to mocne i jednocześnie bardzo ergonomiczne urządzenie. Krótka konstrukcja oraz elektroniczne zabezpieczenie KickbackStop minimalizują ryzyko skręcenia nadgarstka w przypadku nagłego zablokowania wiertła w materiale.

QUADRIVE charakteryzuje się ogromną siłą i prędkością obrotową oraz wytrzymuje największe obciążenia. Zoptymalizowana technika pozwala na szybką i kontrolowaną zmianę biegu bezpośrednio na każdy inny. Bezszczotkowe silniki EC-TEC najnowszej  generacji zapewniają szybki postęp pracy i czyste efekty wiercenia.

Zagłębiarka akumulatorowa TSC 55K

zagłębiarska tsc 55k

„Nasze arcydzieło – teraz jeszcze lepsze, z wyjątkowym zabezpieczeniem przeciw odbiciom KickbackStop”. Najlepsza zagłębiarka akumulatorowa teraz jest jeszcze bezpieczniejsza: unikalne zabezpieczenie KickbackStop nie tylko chroni element obrabiany, ale także minimalizuje ryzyko urazów rąk.

W mgnieniu oka zmniejsza ryzyko urazów spowodowanych odbiciem podczas cięcia i podczas zanurzania w elemencie obrabianym. Dzięki tarczom pilarskim nowej generacji i skoncentrowanej mocy naszej zagłębiarki akumulatorowej będziesz mógł pracować nawet dwa razy szybciej. Maksymalna wydajność cięcia łączy się tu z jego doskonałą jakością.

Ważny jest brak odczuwalnej różnicy – połączenie bezszczotkowego silnika EC-TEC i podwójnego akumulatora (2 x 18 V) sprawia, że nowa TSC imponuje mocą maszyny zasilanej z gniazdka, a jednocześnie oferuje pełną mobilność.

Zagłębiarka TS 55F

zagłębiarka ts 55f

Dzięki tarczom pilarskim nowej generacji i skoncentrowanej sile, nowa zagłębiarka jest teraz dwukrotnie szybsza. Miliony pilarek nie kłamią: TS charakteryzuje się absolutnie precyzyjnym cięciem, najwyższą wydajnością i ekstremalną trwałością. Właściwa dla niej niezawodność pozostaje bez zmian, a nowością jest niespotykana dotąd prędkość pracy: TS 55 pracuje teraz nawet dwukrotnie szybciej. Ponadto tarcze pilarskie nowej generacji gwarantują doskonałą jakość cięcia przy maksymalnej wydajności. Dzięki wyposażeniu, takiemu jak szyny prowadzące, przykładnica kątowa czy przemyślane i sprawdzone detale takie jak osłona przeciwodpryskowa, a także idealnie dopasowany do maszyny odkurzacz, TS 55 zapewnia doskonałe wyniki pracy i system cięcia najwyższej klasy do każdego wyzwania.

Wszystkie nowości Festool dostępne w salonach Abler oraz sprzedaży wysyłkowej. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy działów handlowych. 


 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]